Բուժքույրերը մեր ամենօրյա հերոսներն են
Ներկայումս Գերմանիայում նկատվում է բուժքույրական աշխատանքի թափուր աշխատատեղերի աճ, և տարեցտարի այն ավելանում է։ Ուստի Գերմանիայի կառավարությունը այս թափուր աշխատատեղերի խնդիրը լուծելու համար, դիմում է օտարերկրյա աշխատակիցներով լրացնելու հնարավորությունը, այդ իսկ պատճառով, դյուրացվել է որպես բուժքույր մեկնելու մասնակցի վիզյաին պրոցեսը և վիզա ստանալը, և այնտեղ դիպլոմը ճանաչելու պրոցեսը և դրանց վճարները, և ստեղծվել են պայմաններ, որպեսզի մեկնող մասնակիցները հնարավորնիս հետաքրքրված լինեն այդ առաջարկներով։ Վերը նշված փոփոխությունները հետևյալն են, թե նախկինում դիպլոմը ճանաչելու պրոցեսը տևում էր մոտավոր 8 ամիս, ապա այժմ այն տևում է մինչև 3 ամիս, ընդ որում, մասնակիցը կարող է մեկնել Գերմանիա, աշխատել որպես բուժքրոջ օգնական, մինչև 3 ամիս, ապա դիպլոմը ճանաչելուց հետո անցնել արդեն բուն բուժքրոջ աշխատանքի, նախկինում, պարտադիր էր, մինչև մեկնելը ճանաչել, և առանց դիպլոմը ճանաչելու մասնակիցը չէր կարող աշխատել։ Թե նախկինում ճանաչման համար դիմորդը վճարում էր մոտավր 700 եվրո, ապա այժմ այդ գումարը կազմում է 300 եվրո և վճարում է մեր գործընկեր կազմակերպությւոնը։ Նախկինում թղթաբանությունը շատ ավելի բարդ էր, այժմ բավականին դյուրացված։ Աշխատանքի անցնելով մասնակիցը ստանում է աշխատանքային պայմանագիր և կացության ու աշխատանքի իրավունք։ Աշխատավարձը սկսում է 2500 եվրոից, կեղտոտը, իսկ մաքուրը 1800, այսինքն 2500-ից հանվում է հարկերը և բժշկական ապահովագրությունը մասնակցի, մնում է 1800 մոտավոր։ Աշխատատեղերը դրանք հիվանդանոցներ են հիմնականում, կլինիկաներ։ Աշխատաժամերը՝ 8 ժամ, շաբաթ, կիրակի հանգիստ։ Աշխատատեղեր մեր գործընկերը կարող է առաջարկել տարբեր քաղաքներում, սակայն դրա մասին Դուք իմանում եք, թե որ քաղաքից է առաջարկը, հարցազրույցից առաջ։ Մասնակիցը ինքը կարող է նշել իր նախընտրած քաղաքը, տարածքը: Մասնակցության համար տարիքային շեմը մինչև 38 տարեկանն է, բայց դա այդքան խիստ պահանջ չէ, կարող են դիմել նաև ավելի բարձր տարիքի մասնակիցներ, կախված իրենց պրոֆիլից, մասնագիտական հմտություններից և լեզվի իմացությունից, հնարավոր է գործակալը նաև ընդունի նրանց դիմումները, եթե վստահ լինի, որ կգտնի աշխատանք նրանց համար։ Պարտադիր պահանջ է, որպեսզի մասնակցի դիպլոմի մեջ, մասնակցի որակավորումը նշված լինի բուժքույր, քույրական գործ, այլ ոչ մանկաբարձ կամ այլ որակավորում, միայն բուժքույրի դեպքում է աշխատում այս ծրագիրը։
Մյուս պայմանը դա գերմաներնի իմացությունն է, Բ2 մակարդակի։ Գերմաներենի Բ2 մակարդակի սովորաբար անձը, ով բացարձակ չի տիրապետում գերմաներենի կարող է հասնել 8-10 ամսում, նայած ընդունակությունների և մոտիվացյիայի, բնականաբար բոլոր նրանք, ովքեր արդեն իսկ տիրապետում են որոշակի մակարդակի, ավելի արագ կհասնեն։ Դեսպանատան վճարը 75 եվրո (փոխհատուցվող): Ավիատոմսը դեպի Գերմանիա ամբողջությամբ հոգում է հրավիրող կազմակերպությունը: Գերմանիայում կացարանը կախված առաջարկից հոգում է գործատուն։
Հետագա հեռանկարներ:
- Աշխատավարձի բարձրացում՝ մինչև 3000 եվրո (մաքուր) ամսական
- Մասնագիտացում, որևէ կոնկրետ ուղղությամբ
- Վերապատրաստման դասընթացներ
- Երկարաժամկետ աշխատանքյաին առաջարկ/Պայմանագիր:
Դիմելու կարգը:
Այս ծրագիրը ԱՆՎՃԱՐ է, բոլոր նրանք, ովքեր համապատասխանում են ծրագրի պահանջերին, տիրապետում են, կամ պատրաստակամ են սովորել գերմաներեն, կարող են դիմել: Ծրագրի ընթացքում մասնակցի կողմից արված ծախսերը՝ քննության գումար, դեսպանատան գումար և այլն, ենթական են վերադրաձի ամբողջությամբ, ուստի բոլոր ծախսերը մասնակցի կամ փոխհատուցվում է, կամ նրա փոխարեն իրականացնում է մեր կամ հրավիրող կազմակերպությունը։ Միակ վճարովի ծառայությունը, դա գերմաներենի դասընթացներն են, որը սակայն դիմորդը ազատ է ընտրել, կարող է դասընթացները գնել մեր կենտրոնից, կամ իրեն հարմար ցանկացած այլ կենտրոնից դրանից պայմանները չեն փոխվում, հիմնական սկզբունքը ՝ մնացյալ ծառայությունները դիմորդի համար մատուցել անվճար, պահպանվում է։
Մեզ մոտ անցվկացվող գերմաներեն դասընթացների պայմաններին կարող եք ծանոթանալ ստորև՝
Անհատական․
Ա1 մակարդակ, 10 դասընթացի արժեքը 35․000 ՀՀ դրամ, մեկ դասընթացի տևողությունը 60 րոպե, մակարդակը յուրացնելու համար դիմորդից կպահանջվի ընդհանուր 20-25 դասընթացի մասնակցել։
Ա2 մակարդակ, 10 դասընթացի արժեքը 40․000 ՀՀ դրամ, մեկ դասընթացի տևողությունը 60 րոպե, մակարդակը յուրացնելու համար դիմորդից կպահանջվի ընդհանուր 20-25 դասընթացի մասնակցել։
Բ1 մակարդակ, 10 դասընթացի արժեքը 45․000 ՀՀ դրամ, մեկ դասընթացի տևողությունը 60 րոպե, մակարդակը յուրացնելու համար դիմորդից կպահանջվի ընդհանուր 30 դասընթացի մասնակցել։
Բ2 մակարդակ, 10 դասընթացի արժեքը 50․000 ՀՀ դրամ, մեկ դասընթացի տևողությունը 60 րոպե, մակարդակը յուրացնելու համար դիմորդից կպահանջվի ընդհանուր 30 դասընթացի մասնակցել։ Գործընթացը տևում է մինչև 12 ամիս, Բ2 մակարդակի քննությունը հանձնելուց և սերտիֆիկատը ստանալուց հետո:
Խմբային A1/A2 մակարդակների համար, 10 դասընթացի արժեքը 25.000 ՀՀ դրամ, մեկ դասընթացի տևողությունը 90 րոպե, խմբում 4-5 հոգի:
Խմբային B1/B2 մակարդակների համար, 10 դասընթացի արժեքը 30.000 ՀՀ դրամ, մեկ դասընթացի տևողությունը 90 րոպե, խմբում 4-5 հոգի:

Nurses: Our Everyday Heroes
Currently there is an increase in nursing job vacancies in Germany and it is increasing year by year. Therefore, the German government, in order to solve the problem of these vacancies, is applying for the opportunity to fill them with foreign workers, that is why the visa process and obtaining a visa for the participant to leave as a nurse, and the process of recognising the diploma and their fees, have been made easier, and conditions have been created for the participants to leave be interested in those offers as much as possible. The changes mentioned above are as follows, previously the process of recognising the diploma took about 8 months, now it takes up to 3 months, and the participant can go to Germany, work as a nurse's assistant for up to 3 months, then after the recognition of the diploma, go to previously, it was mandatory to recognise the work of a nurse before departure, and without recognising the diploma, the participant could not work. Previously, the applicant paid approximately 700 euros for recognition, but now that amount is 150-300 euros. In the past, paperwork was much more complicated, now it is quite simplified. Upon starting a job, the participant receives an employment contract and right of residence and work. Salary starts from 2500 euros, dirty and clean 1800, i.e. taxes and medical insurance of the participant are deducted from 2500, approximately 1800 remains. The workplaces are mainly hospitals and clinics. Working hours: 8 hours, rest on Saturdays and Sundays. Our partner can offer jobs in different cities, but you will find out which city the offer is from before the interview. The participant himself can indicate his preferred city, area. The age limit for participation is up to 35 years old, but it is not such a strict requirement, older participants can also apply, depending on their profile, professional skills and language skills, the agent may also accept their applications if they are sure that they will find a job. for them. It is a mandatory requirement that in order to participate in the diploma, the qualification of the participant is listed as a Nurse, not a midwife or other qualification, this program only works in the case of a nurse.
Another condition is knowledge of German, B2 level. Usually a person who does not know German at all can reach the B2 level of German in 8-10 months, despite the ability and motivation, naturally all those who already know a certain level will reach it faster. It is desirable that the participant is not married, does not have a family, because in that case the process becomes more complicated, the paperwork becomes more complicated, and employers prefer to invite participants from other countries who are not married and have not started a family yet. The embassy fee is 75 euros. Airfare to Germany is either fully or partially covered by the inviting organisation. Accommodation in Germany is provided by the participant, the approximate cost is 300-400 EUR per month, including utilities, our partner organisation supports in finding an affordable apartment.
Future prospects
• Salary increase up to 3000 EUR (net) per month• Specialisation, in any particular direction
• Training courses• Long-term job offer/Contract
Application procedure: the participant approaches the office, pays the required fee for the program, which is AMD 150,000, signs a contract, then receives a list of pre-required documents by email (Whats App, Viber), submits pre-required documents, which we send to our partners, and together with our German partners, we start the process of looking for a job for the participant, and the participant starts learning German at the same time, and if he already knows German, after a short time an interview is scheduled with him, first with our partner, then with the employer, after which they are introduced job offers, according to the requirements previously submitted by the participant.
P.S. If desired, the applicant participates in webinars on work features before departure with our partner, once a month, and also weekly webinars after departure, for a period of 6 months.
We also have German language courses, the participant can learn German at our school if he wishes.
A1 level, the cost of 10 courses is AMD 35,000, the duration of one course is 60 minutes, in order to master the level, the applicant will be required to participate in a total of 20-25 courses.
A2 level, the cost of 10 courses is AMD 40,000, the duration of one course is 60 minutes, in order to master the level, the applicant will be required to participate in a total of 20-25 courses.
B1 level, the cost of 10 courses is AMD 45,000, the duration of one course is 60 minutes, in order to master the level, the applicant will be required to participate in a total of 30 courses.
B2 level, the cost of 10 courses is AMD 50,000, the duration of one course is 60 minutes, in order to master the level, the applicant will be required to participate in a total of 30 courses.
The process takes up to 12 months, after passing the B2 level exam and receiving the certificate
Group
For A1/A2 levels, the cost of 10 courses is AMD 25,000, the duration of one course is 90 minutes, 4-5 people in the group.
For group B1/B2 levels, the cost of 10 courses is AMD 30,000, the duration of one course is 90 minutes, 4-5 people in the group